אמן חושים - איך זה עובד?

מהו אמן חושים ואיך זה עובד?

החושים שלנו סופגים את כל מה שאנחנו יודעים על העולם ועל האנשים שסביבנו. כשזה המצב, איך אמן החושים מסוגל לדעת יותר מאיתנו? האם יש עוד יכולות שיש לו? האם יש לו חושים אחרים?


אמנות חושים - השפעה או אשליה


הבחירה שלנו במשהו מבוססת בוודאי על רצוננו החופשי ועל הגדרה עצמית.


אולם כאשר אמן חושים מציע לנו מגוון אפשרויות ומראה לנו שהוא ידע במה הוא נבחר עוד לפני שבחרנו בכך, האם זה אומר שאנו מושפעים לבחור לפי העדפותיו? האם הוא מהפנט אותנו? האם הוא גורם לנו להיכנע לרצונו בדרך כלשהי?


אמן שיכול לגרום לנו לבחור משהו יוכל לקחת כל מוצר ולשכנע אותנו לקנות אותו ללא צורך שלנו. זה מעלה מחשבות, חלומות, הדמיון מפליג רחוק... אבל מה באמת קורה כאן? הוא יכול לכוון עמים שלמים לפעול בדרכים שהוא בוחר עבורם, הוא יוכל להביא שלום עולמי... שמעורר מחשבות, חלומות, הדמיון מפליג רחוק... אבל על מה זה בעצם.


בואו נשים את הדברים בפרופורציה ונראה מה זה אמן (או מנטליסט, כפי שזה נקרא לעתים קרובות) ובמה הוא שונה מבני אדם רגילים


מי יכול לקרוא לעצמם קוסמים, מנטליסטים או אמני חושים?


מהי אמנות ההונאה החושית?


אני מנטליסט/אמן חושים, ואני יכול לחבר את המוח שלי לשלך ולהיפך!


למרות מה שכתבתי על חמשת החושים, קראתי פעם שאמני חושים עושים שימוש בחמשת החושים הרגילים שכולנו צריכים לתת את הרושם שיש להם חוש שישי.
רון גליקסמן אמן חושים


"אמן חושים"?


יצירה של אשליות היא הליבה של כל אמנות. אשליות המשפיעות על חוש אחד או יותר. בכתמי צבע, צייר יוצר אשליות הנתפסות בחוש הראייה.

סאונד יוצר אשליות שמיעה למוזיקאים.

בנוסף לאלמנט החזותי, חוש המישוש קיים גם בפיסול.


אשליות אמנותיות נוצרות על ידי אמני החושים תוך שימוש בתפיסה החושית שלנו כהשראה שלהם.

זה עשוי להוביל אותך להאמין שהמחשבות הפרטיות שלך מוקרנות במוחו של אדם אחר. יתכן שביצעתם פעולות שנחשבו אקראיות, אך למעשה כוונו להגיע לתוצאה שהייתה ידועה לו מראש.


האשליה של שליטה בתודעה של אחר נגרמת לרוב על ידי אמן חושים.


אנו מחלקים את התודעה שלנו (תפיסה, אינטלקט) לגורמים שונים כולל קליטה חושית, זיכרון ועיבוד מידע. לאנשים יש הרבה שגיאות, עיוותים, אשליות, סתירות ואפילו תפיסות שגויות.


אמני חושים משתמשים בטכניקות שהועברו במשך כמה דורות כדי לנצל את הטעויות, הסתירות, העיוותים והאמונות שיש לקהל שלהם לגבי המציאות. בספרי אמנות קסם, הרבה מהטכניקות הללו מתועדות.


טכניקות אלו היו קיימות לאורך ההיסטוריה.


היו אלפי שנים של אמנות קסם. האוצרים שלה יודעים שקוסמים השתמשו בתחבולות ותחבולות כדי להפחיד, להרתיע, להדהים, ובעיקר להדהים אנשים ואפילו עמים שלמים באמצעות התחבולות שלהם.


אנשים בעלי יכולת להבין ולהשתמש בתהליכים פסיכולוגיים כאלה כדי להשיג יתרון על פני אחרים נקראו קוסמים או מכשפים מאז תחילת ההיסטוריה האנושית.


בימים עברו, קוסמים ידעו שאפשר לגרום לאדם לפעול נגד האינטרסים שלו על ידי נטיעת רעיון בו. מדי פעם היו אנשים שסברו שאפשר לעשות את ההפך - להתאחד ולהרגע. אבל לרוב הם נכשלו מכיוון שניתנו להם תכונות אלוהיות.) אנשים כאלה בדרך כלל לא הובילו אנשים לקרב אלא הדריכו אותם. אנשים אחרים היו מומחים בהונאה, הסתרה ורכישת מידע סודי, בעוד שאחרים היו גמישים וגם מיומנים בהתחזות לאחרים.


המיומנות של יצירת אשליות היא אחת התכונות החיוניות של קוסם, שכן הם משתמשים בכל האמצעים האפשריים (לכאורה) כדי להשיג את הבלתי אפשרי.


כל היצירה הזו של אמן החושים, איך זה עובד במציאות? האם זה אפשרי עבורי לעשות זאת בעצמי?


הקסם כעת כל כך קל שאינך צריך ללמוד אף אחד מהסודות שלו כי אתה יכול לקנות טריקים באינטרנט (ראה עמוד זה) ויש גם אלפי סרטונים שמלמדים אותך טריקים פשוטים וחינמיים...


למרות זאת, כדאי להבין שיש עוד הרבה מה ללמוד ולחקור, שכן אמנות הקסם מסתירה כמה סודות של תפיסה וקליטה אנושית.


קוסמים יוצרים אשליה שהקהל שלהם חווה את התופעות הללו. איך הם עושים את זה?


אמן החושים מנחה את הכנס - אשליות בלתי נתפסות


זה מובן מאליו שכל כישוף מכיל אלמנט של אשליה (שקר), כלומר אמיתות מעוותות או נסתרות.


קוסמים, מנטליסטים ואמני חושים משתמשים כולם בשיטות שונות כדי ליצור אשליות.איך עובד אמן חושים, אתם אולי שואלים? השיטות הבאות נפוצות:


ישנם עקרונות מוגדרים בהסחת הדעת, מה שהופך אותה לאמנות בפני עצמה. תנועה בגודל גדול מושכת תשומת לב רבה ובכך מסתירה תנועה בגודל קטן יותר.

שיטות הסתרה מתקדמות, טכניקות הדמיה ואשליות אופטיות. לא כל מה שנמצא גלוי.

טכנולוגיה החבויה באביזרים תמימים, לפעמים מחופשים לטכנולוגיה לא מוכרת לצופים.

מסתמכים על שתילים. בפרק אנשים היו מוכנים לשתף פעולה עם הקוסם - לפעמים אפילו בלי לשים לב.

מאז נוספה עוד אשליה:


קסמי טלוויזיה...


מושך ... זה קסם בפני עצמו. אתה יכול לערוך קטעי טלוויזיה בצורה כזו שיגרום לאנשים להאמין שהם צופים בסדרה של פעילויות זורמות. אולם בעיקרו של דבר, הקטעים מסודרים כך שמה שקרה בהתחלה יכול להיות מוצג באמצע, בסוף או בכלל לא. טכנולוגיה זו הפכה לצורת אמנות עבור אמנים מסוימים.


כמו כן, הצלם בוחר את זוויות הצילום האופטימליות ליצירת ניסים. אפילו קוסמים מיומנים מוצאים את זה מאתגר להבין ולעקוב אחר הקסם שהם רואים בטלוויזיה.


עניין נפוץ בסרטים מכל הסוגים, כולל סרטים תיעודיים, הוא פעולת עריכת וידאו. בנוסף, אמני חושים משתמשים בו כדי להעניק ליצירה שלהם השפעה חזותית חזקה יותר.


אמני חושים אלו מסבירים את התוצאות וההשפעות החריגות שלהם בטרמינולוגיות מדעיות מעורפלות כמו NLP (שיטה לשינוי דפוסי התנהגות), היפנוזה, קריאת שפת גוף, שאה (סוגסטיה) והבנת החשיבה של אנשים.


מטרת הסברי הקש היא להסיח את הדעת


השימוש במילות מפתח כאלה על ידי אמן החושים אינו אלא הסוואה וקישוט לטריק שהוא משתמש בשיטות עתיקות של אמנות קסם על מנת לבצע.


האמן מתאר את החושים בצורה חושית המזכירה מעט את סיפורו של אורי גלר, שטען שחייזרים מחזיקים בו כדי שיוכל לכופף מתכות ולגלות מרבצי נפט. האשליות שלו מבוססות למעשה על הסחות דעת וטריקים מתוחכמים.


כל אלה הם שקרים והטעיות שנועדו להסיט את תשומת הלב מהסודות הפשוטים בדרך כלל של הפלאים.


כך מופנית תשומת הלב של הצופה התמים לשאלה: איך אני יכול ללמוד להשפיע על אנשים או איך לפתח את היכולת לשים לב לפרטים.


אנשים יכולים ללמוד היפנוזה, שפת גוף ו-NLP, אבל הם לא יקבלו את הכלים להשיג את אותן תוצאות כמו אמן חושים.


כיצד ייתכן?


אמן החושים לא צריך אותם כדי ליצור את האפקט עצמו, רק כדי ליצור אווירה מתאימה.


האם תהיתם פעם מה עושה אמן חושים ואיך זה עובד? מעוניינים להופיע באירוע שלכם? ניתן להשיג את רון גליקסמן מאסטר אמן חושים בטלפון 050-9189188

בשנים האחרונות תחום הפקות האירועים תופס תאוצה. מכיוון שאנו משתתפים בכל כך הרבה אירועים בחיינו ואנחנו מוזמנים לכל כך הרבה אירועים, אנו מרגישים שאנו רוצים שהאירוע החשוב בחיינו או חיי יקירינו יהיה יפה, נ

בהבאת אמנות חושית לאירועים עסקיים ופרטיים ברחבי העולם, לרון גליקסמן יותר מ-25 שנות ניסיון בארץ ובחו"ל. חבר באגודת אמני ישראל ובאגודת הקוסמים, קוסם גדול עם חוש הומור. את מופע האמן המדהים שלו כבר ראו עש